Haber ve Duyurular

Evde serum takma nasıl yapılır, yapımı ve fiyatı?

Evde serum takma güvenilir mi? Evde serum takma ücreti ne kadara mal oluyor?

Evde serum takma son yılların en çok tercih edilen sağlık hizmetleri arasında yer almaktadır. Türkiye genelinde sağlık kabinleri başta olmak üzere, hatırı sayılır sayıda özel hastaneler ve tıp merkezleri tarafından da evde serum hemşire ya da sağlık çalışanları tarafından takılmaktadır. Evde serum takma işlemi ile ilk defa karşılaşan bireylerin en çok merak ettiği konular arasında evde serum takma işleminin yasal olup olmaması sorusudur. Ayrıca evde serum takma güvenilir mi? Evde serum takma ücreti ne kadara mal oluyor?

Konu sağlık olunca elbette bireylerin evde serum takma işlemine bakış açıları değişmektedir. Çünkü serum doktor tarafından reçete edilen ve içinde ilaç, vitamin takviyelerinin yer aldığı bir işlemdir. Damar yolundan verilmektedir. Dolayısı ile risklidir. Çünkü serum kişiye özel olarak hazırlandığı için, hastanın tansiyonu, şeker hastalığı, alerjik durumu ve buna benzer hastalık öyküleri olabilir. Evde serum takma işleminin mutlaka hemşire, ebe ya da sağlık memuru tarafından takılması gerekmektedir. Günümüzde sağlık kabinleri doktor tarafından reçete edilen serumları evde güvenle takmaktadır. İşini ehliyle yapan sağlık kabini çalışanları hastanın geçmiş hastalık öyküsünü göz önünde bulundurmakta ve hastayı en az 48 saat serum takma işleminden sonra takip etmekte ve gözetmektedir.

Peki, doktor tarafından reçete edilmeyen, grip, nezle, ishal, öksürük, yüksek ateş, kasa ağrısı gibi şikayetler söz konusu olduğunda evde serum takmak ne kadar doğru. Günümüzde sağlık kabini çalışanları evde sağlık hizmeti vermeleri konusunda oldukça tecrübeli ve güvenlidir. Sağlık kabini çalışanları hastanın şikayetlerini dinleyerek tamamen şikayetleri doğrultusunda özel serum hazırlamakta ve damar yolundan vermektedir. Bu serumlar hastanın yeniden bağışıklığını kazanmasına ve güçlü olmasına olanak sağlamaktadır.

Evde serum takma işlemi sağlık kabinleri, özel hastaneler ve tıp merkezleri tarafından yapılan güvenli bir işlemdir. Ancak evde serum takma işleminin doğru kişiler tarafından yapılmasına özen gösterilmelidir. Bir diğer konu ise evde serum takma işleminin yasal ya da yasak olup olmadığı sorusudur. Doktor tarafından reçete edilen her türlü serum sağlık kabinleri, tıp merkezleri ve özel hastanelerin evde sağlık hizmeti sunan personelleri tarafından uygulanması yasaldır. Yani kişi hastalık geçirdikten sonra devam etmesi gereken serum takma işlemi varsa gönül rahatlığı ile işlemi yaptırabilir.

Son yıllarda serumun insan sağlığı üzerine etkilerine bakıldığında çeşitli jargonların ortaya çıktığı görülmektedir. Halk arasında en yaygın kullanılan serum adı kuşkusuz sarı serumdur. Sıvı kaybını gideren, vitamin takviyeleri ile dolu olan sarı serum her bireyin önceliği arasındadır. Sarı serum dışında halk arasında salgın hastalıkların yaygınlaşması ile beraber bu kez doping serum adlandırılmaya başlandı. Aynı eksende son 3 yılda bu kez atom serum hayatımıza girmeye başladı. Aslında serumun geneline baktığımızda şunu söylemek mümkün. Evde ya da hastanede takılan serumların içerikleri farklıdır. Bu içeriklerin farklı olmasının nedeni ise serumun hasta bazlı olmasıdır. Yani serum kişiye özeldir. Tamamen şikayetler doğrultusunda hazırlanmaktadır. Bu nedenle evde serum takma işleminden önce şikayetlerinizi doğrudan tanımlamanız gerekmektedir. Vücudunuza iyi gelecek serum sağlık kabini uzman hemşiresi ve doktor tarafından reçete edilen serum içeriğine bağlıdır.

Evde serum hizmeti?

Evde serum hizmeti sağlık kabinleri, özel hastaneler, tıp merkezleri ve mobil evde sağlık tarafından yapılmaktadır. Evde serum hizmeti almak çok kolay. Şikayetleriniz doğrultusunda hizmeti en hızlı şekilde alabilirsiniz.

Evde serum hizmeti için il ya da ilçenizde bulunan en yakın sağlı kabinini arayabilirsiniz. Size en yakın sağlık kabini şikayetleriniz doğrultusunda en uygun serumu hazırlayacaktır. Hizmet alacağınız sağlık kabinlerini listeleyin. Bunu yapmak için web sitemizde il il sağlık kabinlerini listeleyebilir, adres ve telefon numaralarına ulaşabilirsiniz.

Evde serum takma?

Evde serum takma işlemi kesinlikle kendi başınıza yapabileceğiniz bir işlem değildir. Bu nedenle bu işlemin uzman hemşire, ebe ya da sağlık memuru tarafında yapılması uygundur. Evde damar yolunu hiçbir bilginiz olmadan açmanız sakıncalıdır.

Evde serum takma işlemi için size en yakın sağlık kabininden destek alabilirsiniz. Sağlık kabinleri evde serum takma ve diğer sağlık hizmetleriniz için sizlere öncü olacaklardır.

Evde serum yapımı?

Evde serum yapımı söz konusu bile değildir. Hasta şikayetleri doğrultusunda evde serum takabilir. Ancak bu serumun uzman kişiler tarafından takılması gerekmektedir.

Evde serum nasıl yapılır?

Evde serum nasıl yapılır evde serum takmak isteyen kişilerin araştırmaları arasında yer almaktadır. Ancak bu tür uğraşlara gerek yoktur. Belirttiğimiz üzere sağlık kabinleri ve uzman hemşireler size en uygun serum konusunda yardımcı olacaklardır.

Evde serum takma fiyatı?

Evde serum takma fiyatı ise vatandaşlarımızın en çok merek ettiği konular arasındadır. Bugün özel hastanelerde serum takma ve müşahede ücreti 2 bit Türk Lirası üzerindedir. Buna tahlil ve tetkikler eklendiğinde rakam 3 bin 500 Türk Lirası ile 4 bin Türk lirası arasında olmaktadır. Size en yakın sağlık kabini evde serum takma fiyatı Türkiye genelinde 650 TL ile 800 TL arasında olacaktır. Hatta yürüme mesafesinde size en yakın sağlık kabininden daha ekonomik fiyata evde serum takma işlemi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu