Jinekomasti

Jinekomasti ameliyat fiyatları 2024? Jinekomasti nedir, nasıl geçer?

Jinekomasti nedir? Jinekomasti ne demek? Jinekomasti nasıl anlaşılır? Jinekomasti belirtileri? Jinekomasti nasıl geçer? Yalancı jinekomasti? Jinekomasti korse? Jinekomasti ameliyat fiyatları 2024?

Jinekomasti ameliyat fiyatları 2024 yılında ne kadar? Jinekomasti ameliyat fiyatları forum yorumları? Jinekomasti ameliyat fiyatları 2024 İzmir, Gaziantep, İstanbul, Bursa ve Ankara illerimizde ne kadar? Jinekomasti ameliyatı ücretli mi? Jinekomasti ameliyatı kaç para? Jinekomasti ameliyatı devlette ücretli mi? Devlet Hastanesi jinekomasti ameliyatı yapar mı? Jinekomasti ameliyatı kalıcı mı? Yalancı jinekomasti nasıl anlaşılır?Tüm bu soruların yanıtını ve daha fazlasını makalemizde bulabilirsiniz.

Henüz jinekomasti hakkında genel bir bilgiye sahip olmayanlar için kısa bir tanım yapacak olursak, Jinekomasti; erkeklerde kadın göğsüne benzer nitelikte memenin büyümesi durumudur. Bu büyümenin giderilmesi için yapılan operasyonun yani ameliyatın adı da Jinekomasti ameliyatıdır. Peki, jinekomasti nasıl geçer? Jinekomasti yapan hastaneler hangileri? Jinekomasti için hangi doktora ve bölüme başvurmalısınız? Jinekomasti erkeklerde memede büyüme hakkında tüm detayları sizlerle paylaşacağız.

Jinekomasti nedir?

Jinekomasti ne demek? Jinekomasti ameliyatı erkekler için yapılan göğüste meydana gelen büyümenin önüne geçilmek için yapılan bir operasyondur. Bazı durumlarda Jinekomasti dokusu ile birlikte  Liposuction’a da ihtiyaç duyulur. Ancak bu durum hastanın durumuna ve doktorun kullanacağı cerrahi işleme göre değişmektedir. Jinekomasti belası çoğu erkeğin kabusudur. Özellikle de yazın tişört giyememek en büyük sorun haline gelmektedir.

Jinekomasti dereceleri evreleri nelerdir?

Jinekomasti ameliyat süreci kadar tanı, teşhiste oldukça önemlidir. Jinekomasti hastalarında dengesiz beslenmeye bağlı olarak, aşırı kilo sonrasında zayıflama ve benzeri durumlarda nüksetmektedir. Ayrıca jinekomastinin dereceleri de bulunmaktadır. Bu dereceleri 4 sınıfta toplamak mümkündür. Genellikle 1 ve 2. Seviyeler jinekomasti’de başlangıç dereceleri olarak adlandırılırken 3. seviye hafif kadın memesini andırırken 4. ve son evre erkek memesinin tamamen bir kadın memesi görünümünde olmasıdır.

Jinekomasti miyim? Jinekomasti olduğumu nasıl anlarım?

Jinekomasti olduğunuzu yukarıdaki  derecelere bakarak kolayca tanımlamanız mümkündür. Bazı durumlarda karıştırılmaması gereken önemli bir detay vardır. Erkek görüsünde her şişme jinekomasti olmayabilir. Eğer söz konusu şişme ve büyüme jinekomasti dokusu değil de yağ birikimi ise bu durum sporla kolayca üstesinden gelinebilir. Bunu netliğe kavuşturmak için ise doktor muayenesi şarttır.

Jinekomasti SGK karşılıyor mu?

Jinekomasti ameliyatını SGK  karşılamamaktadır. Çünkü estetik işlemler SGK kapsamında değildir. Ancak özel sigortalar ve SGK işlemin küçük bir miktarını karşılamaktadır. Jinekomasti devlet hastanelerinde de yapılmaktadır. Ancak işlem ücrete tabidir.

Jinekomasti nasıl anlaşılır, belirtileri nelerdir?

Jinekomasti göğsünüzün etrafında ve kahverengi meme ucunda gözle görülebilecek seviyede şişme ve sivrilme bulunuyorsa jinekomasti’niz başlamış demektir. Jinekomasti’nin başlıca nedenleri arasında hormonel bozukluklar, beslenme ve kilo alıp verme yatmaktadır.

Jinekomasti nasıl geçer?

Jinekomasti günümüzün en basit ameliyatları arasında yer almaktadır. Aynı gün taburcu olma özelliğine sahip olunan bu hastalık ancak ve ancak cerrahi işlemle geçmektedir. Jinekomasti cerrahi bir operasyondur. Sporla ve bölgesel incelme yöntemleri ile geçmez.

Jinekomasti ameliyat nasıl olunur?

Jinekomasti olduğunuzu anladığınız andan itibaren çözüm yolları aradığınızı biliyoruz. Jinekomasti derecenizden ancak ve ancak muayene olarak emin olabilirsiniz. Bu nedenle Jinekomasti olduğunuzu anladığınızda hastanelerin Plastik Cerrahi bölümlerinden randevu almanız gerekmektedir. Unutmayın! Günümüzde neredeyse tüm estetik muayene görüşmeleri ücretsiz yapılmaktadır. Randevu sonrasında ilk muayenede doktorun size kesin teşhis koyacağından şüpheniz olmasın. Muayene esnasında jinekomasti olduğunuza dair net bilgilerden sonra ameliyat süreci başlar. Bu durumda ameliyat öncesinde bazı rutin testlere maruz kalırsınız. Bu testlerden sonra ameliyat gününüz kesinleşir. Ameliyat genelde 1 saat kadar sürmektedir. Aynı gün taburcu olur ve 3 iş gününden sonra bandajlarınız alınır ve rutin hayatınıza en geç 2 hafta sonrasında geri dönersiniz. Peki, Jinekomasti ameliyatı nasıl yapılıyor?

Jinekomasti ameliyatından göğüs bölgenizde meme ucunuzun kahverengi bölgesinden 1 cm kesi atılarak burada oluşan Jinekomasti dokuları ve yağlar çekilerek alınır. Jinekomasti genel anestezi altında yapılmaktadır. İşlem sonrasında küçük dikişler ve bandajlarla odaya alınırsınız. 1-2 saat sonrasında taburcu olmanızda herhangi bir engel yoksa evinize geri dönersiniz. Ameliyat sonrasında genellikle ilk 2-3 gün araba kullanmamanız ve ağır şeyleri kaldırmamanız spor yapmamanız şeklinde önlem ve tedbirler alınır. Ameliyat sonrasında göğüste hafif bir çukurluk görülür. Bu çukurlukların tamamen dolması en az 1 yıl sürebilmektedir.

Jinekomasti ameliyatı teknikleri neler?

Jinekomasti ameliyatı günümüzde 2 teknikte yapılmaktadır. Birinci teknik hilal şeklinde kesi ile yapılan ameliyat tekniğidir. İkinci teknik ise gizli kesi tekniğidir. Koltuk altından giriş yapılarak hem meme dokusu hem de yağlar alınmaktadır.

Jinekomasti ameliyatını hangi doktor yapar?

Jinekomasti ameliyatını hangi doktorlar yapar? Öncelikle Jinekomasti ameliyatı estetik bir işlem olduğu için Plastik Cerrahi tarafından yapılmaktadır. Ancak günümüzde Genel Cerrahi Uzmanları da Jinekomasti ameliyatını başarı ile yapmaktadır.

Jinekomasti ameliyatı fiyatları 2023

Jinekomasti ameliyatı fiyatları 2023 itibari ile minimum 25 bin 500 TL ile 40 bin TL arasında değişmektedir. Bu fiyat değişikliği ise jinekomasti’nin derecesine ve işlem yapacağınız hastane ve doktora göre şekillenmektedir.

Jinekomasti ameliyatı devlette ücretli mi? 

Jinekomasti ameliyatı devlette ücretli mi? Devlet Hastanesi jinekomasti ameliyatı yapar mı? Jinekomasti ameliyatı devlette ücretlidir. Bazı devlet hastanelerinde ise yapılmamaktadır. Bu nedenle tercihinizi özel hastanelerden yana kullanmanız gerekmektedir.

10 soruda Jinekomasti ameliyatı

Jinekomasti ameliyatı sonrasında iz kalır mı?

  • Jinekomasti ameliyatı sonrasında göğsünüzün kahverengi bölgesinde meme ucunda 1-2 cm’lik kesi atıldığı için bu kesi çok yakından bakıldığında görülür. Her ne kadar izsiz jinekomasti ameliyatı şeklinde reklamlara yer verilse de bu izi ömür boyu saklarsınız.

Jinekomasti ve yağlanma arasındaki fark nedir?

  • Jinekomasti ile yağlanma arasında çok fark vardır. Jinekomasti dokusu ile yağlanma birbirinden farklıdır. Jinekomasti hormonel ve beslenme şekli ile oluşurken, yağlanma beslenme, tiroid ve yaşam şekli ile alakalıdır. Ancak her ikisinin olması durumunda tek ameliyatla hem jinekomasti dokusu temizlenir hem de yağarınız Liposuction yöntemi ile alınır.

Jinekomasti elle nasıl anlaşılır?

  • Jinekomasti elle dokunulduğunda şişlik ve kitle avucunuza ve parmaklarınızda yer ediniyorsa jinekomastisiniz demektdir.

Jinekomasti egzersiz ve sporla geçer mi?

  • Maalesef jinekomasti dokusundan kurtulmanın yegane kurtuluşu  ameliyattır.

Jinekomasti Polis olmaya engel mi?

  • Jinekomasti Polisliğe engel mi? Polis okullarında değişen kanunlar ve prosedürler için ilgili birime başvurmak çoğu zaman daha doğrudur. Ancak son yönetmelikte engel teşkil ettiği bilinmektedir.

Jinekomasti için ilaç var mı?

  • Jinekomasti için piyasada en yaygın satılan ürün jinekomasti atleti ve jinekomasti korsesidir. Bunu dışında jinekomasti için bir ilaç henüz geliştirilmemiştir.

Jinekomasti sonrası ödem olur mu?

  • Jinekomasti ameliyatı sonrasında ödem olur. Ancak ödem 2 günden fazla sürerse bu durumda hemen doktorunuza başvurmanız gerekmektedir. Bazı durumlarda ameliyat sonrası şişme, yaralanma, iltihap, irin birikimi söz konusu olabilmektedir. Hematom durumu da görülebilir. Tüm bu olumsuzluklarla karşılaşmamak için doktorunuzu iyi seçmeniz gerekmektedir.

Jinekomasti sonrası ağrı olur mu?

  • Jinekomasti sonrasında ağrı olur. Bu ağrılar saatler geçtikçe yerini git gel sızlamalara bırakır. 36 saat sonra yavaş yavaş ağrılarda azalma meydana gelir. Söz konusu bir ameliyat ve üstelik genel anestezi altında ameliyat oluyorsunuz, elbette ağrıları olmaktadır.

Jinekomasti tekrar eder mi?

  • Eğer jinekomasti dokusu doğru bir şekilde tamamen temizlenmezse en geç 4 yıl sonra tekrar eder. Bu durumda yeniden ameliyat olmanız gerekmektedir.

Jinekomasti sonrası iyileşme süreci nedir?

  • Jinekomasti iyileşme süreci ilk 1 haftadan sonra iyileşme başlar. Ancak çukurlukların tamamen dolması 1 yıl sürmektedir.

Jinekomasti korse kullanımı ameliyat sonrasında meme dokularının sıkılaşması için neredeyse tüm doktorlar tarafından önerilmektedir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu