Burun Estetiği

Devlet hastanesinde burun estetiği fiyatları 2024?

Devlet hastanesinde burun ameliyatı fiyatları 2024 yılında ne kadar? Devlet Hastanesi burun estetiği ücretli mi? Devlet Hastanesi estetik ücreti ne kadar? Devlet hastanesinde burun estetiği nasıl olunur?

Devlet hastanesinde burun estetiği fiyatları 2024 ya da Devlet hastanesinde burun ameliyatı fiyatları 2024 yılında ne kadar? Özel hastanelerde burun estetiği fiyatları yüksek olmasından ötürü burun estetiği yapacak bireylerde daha ekonomik fiyatlara estetik olmak için devlet hastanelerinin kapısını aşındırmaya ve güncel fiyatları araştırmaya başladı. Tabi bu araştırmaların yanında devlet hastanesi burun estetiği için para alıyor mu? Devlet Hastanesi burun estetiği ücretli mi? Devlet Hastanesi estetik ücreti ne kadar? Devlet hastanesinde burun estetiği nasıl olunur? Gibi sorularında yanıtları merak ediliyor.

Devlet hastanesinde burun estetiği olmak için gerekenler hakkında kapsamlı bilgi arıyorsanız, devlet hastanesinde burun estetiği yaptıranlar memnun mu, devlet hastanesinde burun estetiği olanların yorumları hakkında da notlar arıyorsanız bu süreçte size süreci içeren bilgiler aktaracağız. Peki, hangi devlet hastanesinde burun estetiği yapılıyor? Devlet hastanesinde burun estetiği yapılır mı? 18 yaş altı burun estetiği devlet hastanesi için uygun mu? Devlet hastanesinde burun kemiği eğriliği ameliyatı yapılıyor mu? Burun estetiği fiyatları özel ve devlet hastanelerinde ne kadar? İşte tüm soruların yanıtları.

Devlet hastanesinde burun estetiği olabilir miyim?

Devlet hastanesinde burun estetiği olmak çoğu zaman bireyler tarafından karıştırılmaktadır.Öncelikle net bir şekilde belirtelim. Devlet hastanesinde burnunuzun nefes alma sorunlarını çözebilirsiniz. Kaza, yaralanma acil ve zorunlu olan tıbbi müdahaleler dışında burnunuzun dış yapısını estetlikle düzeltilecek bir adım atılmaz. Devlet hastanesinde burun estetiği yaptıran bireyler genellikle bu müdahalelere estetik adını veriyor. Oysa burun estetiği günümüzde Plastik Cerrahi ve KBB uzmanları yani Kulak Burun Boğaz operatör doktorları tarafından yapılmaktadır.

Devlet hastanesinde burun estetiği ücretli mi?

Devlet hastanesinde burun estetiği ücrete tabidir. Yani acil durumlar, zorunlu tıbbi durumlar dışında burun estetiği ya da burun ameliyatı için ekstra bir ücret ödemeniz gerekmektedir.  Devlet hastanesinde burun estetiği özel hastanelere göre fiyatları daha ekonomik ve makuldür. Ancak Devlet hastanesinde burun estetiği yaptıranların sonuçları göz önüne alındığında özel hastanelerde alanında iyi doktorların gerçekleştirmiş oldukları burun estetiği sonuçları arasında ciddi farklar göze çarpmaktadır.

Devlette burun estetiği yaptıranlar

Devlette burun estetiği yaptıranlar için en iyi bilgi daha önce devlet hastanesinde ameliyat olan hizmet alan bireylere doğrudan danışmaktır. Onlar ameliyat süreçlerini ve memnuniyetini doğruda size aktaracaklardır.

Burun ameliyatında simülasyona değil tecrübeye güvenin!

Türkiye’de ve tüm dünyada estetik ameliyatlar revaçta. Son 10 yıldır Türkiye’de burun ameliyatı, saç ekimi, yağ aldırma, kepçe kulak estetiği gibi daha pek çok estetik operasyon yapılmaya başlandı. Ancak burun ameliyatı sonrası yaşanan hayal kırıklıklarının ardı sonu kesilmiyor. Bilgisayarda hazırlanan 3d ve Photoshop çalışmalar ameliyat sonrası sonucu gösterirken burun ameliyatı sonrasında ortaya çıkan tablo ise tamamen düş kırıklığı. Bu nedenle uzmanlar burun ameliyatı olacak bireylerin burun estetiğinde simülasyona değil doktor tecrübesine inanmaları gerektiği yönünde.

Burun ameliyatı olmak isteyen bireyleri tetikleyen en önemli unsur kuşkusuz ön kamera ile çekilen selfi fotoğraflarda istenmeyen burun şeklidir. Aynalara küsme noktasına getiren ve özgüveni tamamen alt üst eden burun şekli bir şekilde ameliyata doğru yönlendirmektedir. İşte bu süreçte en büyük yanılgı burun ameliyatı öncesinde yapılan simülasyonlarda saklı. Burun ameliyatı sonrasını önceden görme imkanı sunan simülasyonların bazıları yanıltıcı. Bireyler ameliyat sonrasında geçen 6 aylık süre sonrasında, düşük, şekilsiz ve eğri burunlarla karşı karşıya kalıyor. İşte asıl çile bundan sonra başlıyor.

İkinci burun ameliyatı revizyon riskli mi?

Burun ameliyatı olmak isteyen bireylerin ikinci ameliyatı olma şansları oldukça yüksektir. Burun ameliyatında bazı parametreler bulunmaktadır. Hastanın dokusu, kullandığı ilaçlar, bağımlılıkları, yaşam tarzı ve beslenmeleri ameliyat sonucunu oldukça derinden etkilemektedir. Burun ameliyatı olan bir bireyin ikinci revizyon ameliyatını olması kaçınılmazdır. Öyle ki Türkiye’de yapılan burun ameliyatlarının yüzde 60’ında revizyon esastır. Üstelik bu revizyonların sayısı 4’ü bulmaktadır. Kötü bir burun estetiği operasyonu sonucunda 4 ameliyat geçiren bir birey ortalama 3 ila 4 yılını ameliyat masasında ve iyileşme sürecinde geçirmektedir.

Kadınlardan çok erkekler burun estetiği oluyor!

Söz konusu estetik dendiğinde akıllara hemen bayanlar gelse de erkelerin burun estetiği oranı kadınlara göre çok çok fazla. Üstelik kadın burun modellerinden ziyade erkeler burun modellerine daha fazla ilgi göstermektedir.

Türkiye’de burun ameliyat fiyatları ne kadar?

Ülkemizde yapılan burun ameliyatları fiyatları hastane ve doktorların stastüsüne göre değişkenlik göstermektedir. Burun ameliyatı olmak isteyen bir bireyin ortalama olarak en az 24 bin TL ile 80 bin TL arasında bir bütçe ayırması gerekmektedir. Söz konusu revizyon fiyatları ise burun ameliyatı fiyatlarının yaklaşık 2 ya da 3 katı diyebiliriz. Devlet hastanesinde burun estetiği fiyatları 2024 yılında her Türk vatandaşı için 18 bin TL ile 22 bin TL arasında değişmektedir.

Burun ameliyatı doktorumu nasıl seçebilirim?

Burun ameliyatı doktorunuzu seçmenizin en kolay yolu doktorunuzun yaptığı estetik operasyonların öncesi ve sonrasını görmenizdir. Ancak bazı doktorların hileli öncesi sonrası fotoğraf çalışmalarına aldanmamak için kapısını çaldığınız doktorun ameliyat öncesi ve sonrasında mutlaka hastanın videolarını talep edin. Böylece burun ameliyatı fotoğraflarında yapılan oynamalara karşı kendinizi korumuş olursunuz. Pahalı ve fahiş fiyatlara burun ameliyatı yapan hastane ve doktorların iyi olacağı düşünülemez ve kabul edilemez. Aynı şekilde ucuza burun ameliyatı yapan hastane, klinik ve doktorların kötü sonuçlar çıkaracağı şeklinde yanılgılar da olamaz. Bu nedenle kapısını çaldığınız doktorun tecrübelerinden mutlaka haberdar olun. Aksi halde simülasyona sığdırılmış gerçek dışı, defalarca revizyon bekleyen bir burun ameliyattan kaçışınız olmayacaktır.

Burun estetiği hakkında pratik bilgiler

Burun estetiği bireylerin hem estetik kaygılarını gidermeleri hem de sağlıklı bir nefes alabilmeleri için başvurdukları bir cerrahi yöntemdir. Burun ameliyatı KBB Operatör Doktorları ve Plastik Cerrahi Uzmanları tarafından yapılır. Her iki uzmanlık alanı da kendi alanlarında oldukça başarılı işlere imza atmaktadır. Burun ameliyatı olmadan önce bireylerin en büyük kaygısı kuşkusuz ameliyat sonrası görünümdür. Bunun öncesinde elbette, iyi bir doktor ve hastane bulmak ve de olabildiğince ucuz fiyatlara ameliyat olmaktır. Şunu belirtmemizde fayda var. Hem en iyi burun estetiği doktoru bulmanız, hem de çok ucuza burun ameliyatı olmanız nerdeyse imkansızdır. Bu nedenle burun ameliyatı olmadan önce mutlaka çok iyi araştırma yapmanız gerekmektedir.

Kimler burun estetiği olabilir?

Dünyanın neresinde olursanız olun. Bayanlar için 16 yaşını ve erkekler için 18 yaşını doldurmuş herkes burun estetiği olabilir. Burun estetiği olmak için estetik kaygınız ya da bir rahatsızlığınızın olması gerekmektedir. Bazen de çeşitli yaralanmalar, kazalar sonucunda ezilen ve deforme olan burunlar da ameliyat için zoraki durumlar kapsamına girebilmektedir.

Burun ameliyatı olmadan önce!

Burun ameliyatı olmadan önce çok iyi bir araştırma yapın. Doktorunuzu yakından tanıyın. Doktorunuza ameliyat olan hastalarla sosyal medya üzerinden iletime geçin. Doktorunuzdan öncesi ve sonrası burun estetiği fotoğraflarını hatta videolarını talep edin. Fiyat konusunda sıkı bir pazarlık yapın. Vaatlerinizi sıralayın. Fotoğraf Photoshop ve hatta 3D simülasyon çalışmalarınızı talep edin. Ameliyat sonrası görüntünüze en yakın çalışmayı ve yüzünüze en uygun burun modeli için çabalayın. Burun estetiği için kış ayları oldukça ideal aylardır. Yaz aylarında ameliyat olmamaya gayret gösterin. Belki de en önemlisi eğer gerçekten özgüveninizin yerine geleceğine inanıyorsanız burun estetiği için vakit kaybetmeyin. Eğer nefes almakta zorlanıyorsanız ve burun içi ameliyatlar faydasız kaldıysa burun ameliyatı olmak için can atın. Ancak estetik kaygınız ağır basmıyor, kendinizle barışıksanız ve en önemlisi nefes alma gibi sorunlarınız yoksa asla burun estetiği olmayın!

Burun ameliyatına karar verdiniz? Peki, nasıl bir süreç sizi bekliyor?

Burun estetiği olmaya karar verdiniz. Burun ameliyatı öncesi fotoğraf çalışmalarınız yapıldı ve fiyat konusunda da anlaştınız. Şimdi sırada ameliyat gününü kararlaştırmak var. Ameliyatınız için gün alın. Mümkün olduğunca kış aylarında ameliyat olmayı tercih edin. Çünkü yaz aylarında güneş ve alerjik hastalıklar burnunuzun düşmesine neden olabilir. Ameliyat olmadan önce rutin tahliller ve tetkikler uygulanır. Ameliyat için bir sorun teşkil etmiyorsanız mutlaka refakatçinizle birlikte hastane yolunu tutun. Burun estetiği her ne kadar internet ortamında 1 saat olarak belirtilse de başarılı bir burun estetiği 2 ila 3 saat arasında bir zaman diliminde gerçekleştirilmektedir. Birde en çok merak edilen bir konu açık ya da kapalı burun ameliyatı. İyi bir burun estetiği her zaman için açık ameliyat ile mümkündür.

Burun ameliyatı sonrasında neler oluyor?

Burun ameliyatı sonrasında odanıza alındığınızda 4 saat sonra çok ciddi ve korkunç bir ağrınız olur. Ancak bu ağrıkesici iğnelerle hastane ortamında yatıştırılır. Ameliyat sonrasında 1 ila 2 gün hastanede kalırsınız. Ameliyat sonrası ağrı geçtiğinde rahat bir nefes alırsınız. Hastaneden taburcu olduktan sonra doktorunuz kontroller için size günler verir. Genellikle bu kontroller ilk etapta haftalık daha sonra aylık rutin kontrollere dönüşür. İlk etapta burun tamponu alınır ve burun bantlanır. Daha sonra doktorunuzun verdiği bir su ile burnunuza evde müdahale yapmaya başlarsınız. İyi bir burun estetiği ameliyatı ameliyattan 5 dakika sonra kendisini belli eder. Ancak nihaiyi sonuç genelde 6 ay ile 8 ay arasında değişmektedir. Burun estetiğinde en önemli unsur bireyin pozitif olmasıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu